Klub
Historia
PKS Racot jest kontynuatorem tradycji piłkarskich w Racocie trwających od około 1975 roku. Ten właśnie rok przyjęto jako powstanie klubu piłkarskiego na nowym boisku utworzonym przy zbiegu ulic Ogrodowej i Kutrzeby. Z początku nosił on nazwę Orkan. Z czasem ze względu na opiekę państwowej Stadniny Koni klub przyjął nazwę LKS (Ludowy Klub Sportowy). Po przemianach ustrojowych na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku klub uzyskał statut stowarzyszenia i przyjął nazwę Rewir (od imienia jednego z najlepszych koni w stadninie). W roku 2000 wraz z pojawieniem się sponsora strategicznego Hurtowni Rolnik także nazwa uległa zmianie na Rolnik Racot. Wraz z rezygnacją sponsorowania od 2005 roku klub nosi nazwę PKS Racot (Piłkarski Klub Sportowy).
Na przestrzeni lat 1975 – 1990 drużyna piłkarska nie notowała znaczących sukcesów i toczyła swoje boje w klasie C i B. W 1990 roku wraz z przyjściem do klubu trenera Edwarda Witkowskiego rozpoczęło się pasmo sukcesów. Rok po roku następował awans o klasę wyżej i w 1993 roku LKS Racot zameldował się w Klasie Okręgowej. Etap gry w Klasie Okręgowej trwał przez 20 lat. Po wielu latach trenerskiej pracy Edwarda Witkowskiego na jeden sezon schedę po nim przejął Jerzy Skrzypczak, a następnie na kilka lat Waldemar Wojtkowiak. Przez pół sezonu trenerem był Tomasz Mazurkiewicz, a od 2005 roku trenerem zespołu jest Dawid Dominiczak. W 2013 roku zespół PKS Racot awansował do IV ligi.
Oprócz zespołu seniorów klub prowadzi szeroko zakrojoną pracę z dziećmi i młodzieżą. PKS Racot jest użytkownikiem stadionu piłkarskiego w skład którego wchodzą 3 boiska trawiaste pełnowymiarowe, boisko ze sztuczną trawą typu „Orlik” , boisko do Beach soccera i siłownię pod chmurką street workout.
Prezesami klubu byli Tadeusz Szwarc (do 2005 roku) , Paweł Kaczmarek (2005-2007), Dawid Dominiczak (2007 do dziś).
Zarząd
Dawid Dominiczak - prezes
Przemysław Majorczyk - v-ce prezes
Łukasz Browarczyk - sekretarz
Lucyna Pierzchlewicz, Włodzimierz Wolsztyński, Marcin Mosiek - członkowie